בניית אתרים לעסקים קטנים

להסביר היום, בעשור השני של המאה ה-21, למעלה מעשרים שנה אחרי הופעת האינטרנט בחיינו, מדוע כל עסק קטן חייב אתר אינטרנט, זה מעט מיותר. הרי אין היום בעל חברה קטנה, בעל חנות או אפילו בעל מקצוע, שלא מבינים את הכוח העצום שטמון באינטרנט, וכיצד הוא יכול ליהנות ממה שהרשת מציעה לו.

אך בכל זאת, לא מעט בעלי עסקים או בעלי מקצוע מניחים, שהם יכולים להסתדר בלי אתר אינטרנט, שאתרים כאלה מתאימים רק לתחומים מסוימים או לחברות בגודל מסוים, והם בכלל יכולים לחסוך הרבה כסף אם הם לא יבנו אתר כזה. כמובן שהם גם מניחים, שהם יכולים להרוויח בלי אתר אינטרנט באותה מידה כאילו יש להם אתר אינטרנט. בעלי עסקים קטנים שהם מתקדמים יותר בחשיבתם, מחליטים לפנות לכיוון של עמוד עסקי בפייסבוק במקום לפתוח אתר אינטרנט.

אז לפני שניכנס לשאלה מה צריך אתר לעסק קטן, וכיצד הוא יכול לחסוך בעלויות ההקמה והתפעול של האתר, נציין את המובן מאליו, אי אפשר ליהנות מחשיפה גדולה בלי אתר אינטרנט, וזה נכון גם אם מפעילים עמוד עסקי. זה לא אותו דבר. אתר אינטרנט מאפשר לבעל העסק להגיע לקהלים רבים יותר ולהגדיל באופן ניכר את מה שהוא מפרסם.

בעל עסק, מה אתה צריך בשביל אתר אינטרנט איכותי

האמת היא, שבעל עסק קטן לא צריך הרבה בשביל אתר אינטרנט טוב. הוא לא צריך שזה יהיה אתר אינטרנט גדול, לא מעט עסקים מפעילים אתרים קטנים שמצליחים ועושים את העבודה. אתר אינטרנט איכותי כולל היום עמוד בית, עמוד אודות, חנות וירטואלית, עמוד צור קשר, ועמוד גלריה. במידה ואתם רוצים, אפשר ליצור עמוד מאמרים בו תוכלו לפרסם תוכן מקצועי. זה אתר בסיסי שיכול לקדם אתכם ולהביא לכם חשיפה רבה.

מה שחשוב הוא, שאתר אינטרנט יבוסס על מספר נקודות:

  • הוא צריך להיות מעוצב בצורה יפה וניגשה לגולשים. כך שהם ייהנו כשהם גולשים בו.
  • הוא צריך לעבוד מהר, מדובר בחלק בלתי נפרד מחוויית הגלישה באתר.
  • צריך להיות מוכן לעבודת קידום ורצוי שאת העבודה יבצע איש מקצוע שמבין בתחום.
  • כיום אתר אינטרנט טוב הוא אתר שקשור באופן מלא לרשתות חברתיות שונות וכן מאפשר לגולשים להגיב ולכתוב באתר.

חשוב להדגיש, היום הרבה יותר קל וזול להקים אתר אינטרנט בזכות המערכת של וורדפרס, מערכת אתרים מובנית, אתר כזה לא צריך לבנות מהתחלה אלא לוקחים טמפלט קיים ועל בסיסו מקימים אתר. כך חוסכים בעלויות ההקמה וכן עלויות האחזקה הן יותר נמוכות, במיוחד לאור העובדה שמדובר במערכת קוד פתוח אשר כל הזמן נוספים לה פ'יצרים ושדרוגים שונים שמשפרים את איכות האתר.

אם אתם רוצים לזכות בחשיפה שמעולם לא זכיתם לה ולהרחיב את קהל הלקוחות שלכם באופן ניכר, אין לכם אלא להקים אתר אינטרנט שמתאים לעסק כמו שלכם.