בניית אתר לעמותה

אין זה סוד שבחברה הישראלית פועלות עמותות שונות ומגוונות, חלקן הגדול מיועדות לתרומות עבור נזקקים ואנשים המתמודדים עם קשיים שונים, בעוד עמותות אחרות עוסקות בתחום של מחקר, הנצחה, מאבק למען נושאים מסוימים ועוד. העמותות בישראל נאבקות על כיסו וליבו של האזרח, ולא פעם, המאבק הזה הוא מאוד קשה ומסובך, מאחר והיכולות של האזרח עצמו הן מוגבלות, מה עוד שלא תמיד הוא יודע באיזו עמותה מדובר, מה היא עושה ומה חשיבותה.

לכן עמותות רבות אשר מבקשות לפעול לאורך זמן ולתפוס מקום בתודעה של הציבור בישראל, מקימות לעצמן אתר אינטרנט, דרכו יכול האזרח להכיר את העמותה, להכיר את פועלה, לתרום לה או להתנדב אליה. כאן אנחנו נכנסים לתמונה, בתור חברה שמתמחה בהקמת בניית אתרים לעמותות, אנחנו עבדנו ועובדים עם עמותות מתחומים שונים ומקימים עבורם אתרי אינטרנט אשר עוזרים להם להיחשף בפני הקהל הרחב.

אנחנו כחברה, מבצעים את כל הפעילות לצורך הקמת האתר, החל מקביעת המאפיינים הנדרשים להקמתו, תכנון ופיתוח האתר, עיצובו, קידומו בגוגל, ולעיתים אנחנו גם עוזרים לחברה בתהליך של ייצור תוכן ממשי לאתר, על מנת שהוא לא יהיה ריק מחד, ומאידך שהגולשים יוכלו ללמוד אודות העמותה.

בניית אתרים לעמותות שונה במובנים רבים מבניית אתר לעסק או לבעל מקצוע. מצד אחד, כמו כל דבר במרחב האינטרנטי, האתר צריך להיות גורם משווק, פקטור שיווקי פרסומי שמטרתו לגרום לגולש להרגיש שייכות והזדהות עם העמותה וכך הוא ירצה לתרום לה. מצד שני, האתר צריך להכיל תוכן מקצועי, אמין, ידידותי לגולש, וכן הוא צריך לבטא את החזון של העמותה, חזון שבא מתוך רוח של תרומה לחברה. לא פעם הערכים האלה משתלבים ולא פעם הם מנוגדים. אנחנו יודעים כיצד לגרום לשני הערכים האלה לעבוד ביחד.

מה צריך להיות באתר של עמותה

תחילה יש לומר, שהאתר חייב להיות קל, נגיש, ידידותי למשתמש, אחרת הגולש לא יוכל ליהנות ממנו ולא ישתמש בו. זו הסיבה שהוא צריך להיות מעוצב בצורה נוחה וקלה, לא להיות עמוס מדי בפרטים, ולא להיות "מלכודת שיווקית" כמו שאתרים רגילים הרבה פעמים פועלים. כך הגולש ירגיש בנוח לגלוש בו זמן רב.

אתר של עמותה, חייב להכיל מאמרים מקצועיים, הן על העמותה עצמה, החזון שלה, האנשים שמפעילים אותה, קהל היעד והפעילות שלה וכן על הנושא אותו היא מקדמת ועליו היא נלחמת. רצוי שהתוכן יהיה מגובה במחקרים ובנתונים סטטיסטיים שניתן לאמת.

כמו כן אתר של עמותה צריך להכיל תמונות, החל מתמונות האנשים שמנהלים אותה ועד לתמונות של פעילות העמותה, בפרט אם מדובר בעמותה שעורכת אירועים שנתיים, אירועים לילדים ועוד. התמונות צריכות להיות מושקעות, אותנטיות ומקצועיות.

נקודה אחרונה, כל אתר של עמותה חייב להכיל אפשרות ליצירת קשר כולל אפשרות להתנדב או לתרום דרך העמותה, זו הדרך של האתר למשוך את הגולש להיות חלק ממנה. בסופו של דבר, זו המטרה האמיתית של אתר אינטרנט של כל עמותה שהיא.