בניית אתרים לצימרים

החל מתחילת שנות האלפיים, לאחר יציאת ישראל מדרום לבנון, החל אזור רמת הגולן וצפון הארץ להתמלא בצימרים ובתי הארחה. כמעט בכל ישוב, לא משנה אם זה קיבוץ, מושב, כפר ואפילו בערים, החלו אנשים לבנות צימרים ולהציע אותם לסופי שבוע ולחגים לקהל הישראלי אשר ביקש לצאת לנופש קצר עם בן/בת הזוג או עם המשפחה. במשך הזמן החלו גם אזורים אחרים בישראל, כגון ירושלים, יהודה ושומרון, והדרום, להתמלא בצימרים מכל טוב.

לשמחתם של בעלי הצימרים, מה שעמד להם כעזר בתהליך השיווק והפרסום, היה האינטרנט. כך לצד מדריכים מיוחדים שעסקו בשיווק צימרים, ולצד פרסום ממומן בגוגל, התחלנו לראות צימרים שיש להם אתרים משלהם, דרכם הם מנסים לשווק את עצמם ולמכור הזמנות לכל עת.

בניית אתרים לצימרים הוא לא דבר של מה בכך, מצד אחד יש תחרות מאוד קשה בתחום, ועל כן צריך להצטיין ולהיות יותר טוב מכל אתר אחר, מצד שני, האתר צריך לספק לגולש מספר פונקציות, גם על מנת לענות על כל הצרכים שלו בעת הגלישה וגם לגרום לגולש להזמין מקום דווקא אצלו, כלומר להיות מושקע וגם שיווקי.

אנחנו יודעים את כל זה, מאחר ואנחנו מתעסקים שנים רבות בבניית אתרים לצימרים ועזרנו לבעלי צימרים רבים להקים אתרים אשר עזרו לשווק את עצמם לקהל שמעולם לא הכיר את הצימר שלהם ולפעמים לא היה כלל באזור שלהם, האתרים עזרו להם להביא קהל לקוחות חדש לצד שימור של קהל לקוחות ישן.

אנחנו יודעים שבשביל לבנות אתר חכם ונכון לצימר, עלינו לוודא שיש בו את המאפיינים הבאים:

גלריה מושקעת – צימר להבדיל מכל מוצר או שירות אחר, לא יכול להיות משווק ללא תמונות איכותיות. לכן חשוב מאוד שנציג לגולשים תמונות שונות של הצימר, מזוויות שונות. כמובן שהתמונות צריכות להיות אמיתיות, לא מנופחות (על מנת שהגולש לא יחשוב ששיקרנו אותו), וכן הן צריכות להיות באיכות גבוהה מאוד.

מפרט מלא – האתר חייב להכיל את המפרט המלא שיש בצימר, אך לא רק מה יש בצימר אלא גם מה יש באזור בו ממוקם הצימר, איפה הוא יכול לטייל, היכן הוא יכול לאכול, אילו אטרקציות יש באזור, וכן היכן הוא יכול לבלות עם ילדיו.

מפת הגעה – מפה ברורה שמציגה את מיקום הצימר וכן הסבר מפורט בטקסט כיצד ניתן להגיע לצימר ממקומות שונים בארץ.

צור קשר – אנחנו צריכים לתת לגולש אפשרות ליצור איתנו קשר באופן ישיר דרך האתר, זה יכול להיות בעמוד צור קשר, מייל, צ'אט וירטואלי. כל זה לצד מספר טלפון דרכו הוא יכול ליצור איתנו קשר.

שירות הזמנות מאובטח – על מנת לחסוך מהגולש את הצורך להתקשר אלינו לבצע את ההזמנה, אנחנו צריכים להציע לו אפשרות להזמין מקום ישירות דרך האתר, השירות צריך להיות מאובטח בשביל שהוא יוכל להשאיר פרטי כרטיס אשראי, וכן הוא צריך לכלול לוח שנה, על מנת שיוכל לבחור תאריכים זמינים.

המלצות – רצוי שהאתר יכלול הזמנות של גולשים אשר ביקרו באתר, בשביל שההמלצות יהיו אמינות, רצוי שהם יתבצעו דרך פייסבוק או עם תמונה של הגולשים.